Tento e-shop používa cookies, ktoré pomáhajú zabezpečiť kvalitu našich služieb.

SÚHLASÍM viac o cookies

O ŁODZIACH FINVAL

FINVAL – nowa marka łodzi (łódek wędkarskich) dla Polski

Redakcja czasopisma Wędkarz Słowacki w dniach 02 – 05.12.2015 odwiedziła zakład produkujący aluminiowe łodzie Finval. Podczas wizyty łodzie były również testowane na rzece Dniepr. Konkretnie były to modele Evo 475 i Fisch PRO 555 z silnikiem 150 KM Evinrud. Rozmowę z głównym konstruktorom i właścicielem w jednej osobie i dyrektorem handlowym można przeczytać niżej.

Wasze łodzie są uważane za najlepsze na Ukrainie i w Rosji. Możecie nam powiedzieć, jak się Wam to udało?
Łodzie zawsze mnie fascynowały i od dawna chciałem je projektować, ulepszać i doprowadzać do doskonałości. Sami jesteśmy wędkarzami i budowanie łodzi uważamy raczej za naszą misję, a nie za pracę.

Jak długo zajmujecie się łodziami?
Nasze łodzie produkujemy od 8 lat, ale przygotowania trwały dłużej. Pierwszą łódź sprzedaliśmy w roku 2008. Do tego czasu zajmowaliśmy się tylko projektowaniem, konstrukcją i technologią produkcji. Trzy razy zmienialiśmy zespół konstruktorów, aż nie stworzyliśmy takiego, który jest w stanie pracować szybko i precyzyjnie.

Dlaczego wybraliśmy właśnie łodzie?
Przecież na Waszym rynku są reprezentowane prawie wszystkie światowe marki. Ponieważ lubimy chodzić na ryby i łowić je raczej z łodzi, a łodzie są naszym hobby i zamiłowaniem. Mieliśmy już kilka łodzi różnych producentów– rosyjskie, ukraińskie, fiński Buster i amerykański Tracker. Ale we wszystkich czegoś nam brakowało! Buster był duży, ale perfekcyjnie pływał po wodzie. Na ryby był za duży, miał wysokie burty i mało schowków na rybackie wyposażenie, ale za to doskonałe własności pływania. Amerykańska łódź była perfekcyjnie wyposażona do wędkowania, ale jej możliwości pływania mi nie odpowiadały. I dlatego zbudowaliśmy łodzie o cechach Bustera z wyposażeniem amerykańskich łodzi i przy tym za mniej pieniędzy!

Jaka jest Wasza aktualna produkcja?
W tym roku wykonaliśmy 200 łodzi, ale tylko na rynek ukraiński i rosyjski. Właśnie kończymy nową linię i halę produkcyjną, które pozwolą nam zwiększyć aktualną produkcję do 35 łodzi miesięcznie.

Ile modeli teraz wytwarzacie?
Na rok 2016 będą to 4 modele w różnych modyfikacjach. Najmniejsza jest 475 EVO. Liczba w nazwie oznacza długość łodzi, czyli że ona ma 4,75 metra. Oprócz 555 Sport Angler i 555 FishPRO każdy model ma kilka rodzajów pokładu:

  • 475 EVO – 2 rodzaje
  • 505 FishPRO – 4 rodzaje

Do każdego modelu można wybrać dodatkowy asortyment: 3 rodzaje siedzeń, plandeka, daszki bimini, winyl albo wykładzina, radio z CD i MP3, drabinka, podświetlenie LED, itp.

Planujecie jeszcze jakieś inne modele?
Tak, mamy wiele planów... Przygotowujemy się do produkcji łodzi użytkowych typu Jon boats, dla małych akwenów i z mniejszymi silnikami.

Czy do łodzi będziecie również dostarczać przyczepy?
W tej chwili nie wytwarzamy przyczep na eksport, ale planujemy zapewnić ich produkcję. Jest dla nas oczywiste, że dla dobrej łodzi trzeba zapewnić odpowiednią przyczepę.

Czy łodzie Finval mogą być również wykorzystywane na morzu?
Tak, kadłuby są spawane ze specjalnego aluminium 5083 przystosowanego do warunków morskich. Nasze łodzie zaliczają się do kategorii C – pływanie morskie i oczywiście D – pływanie na wodach chronionych. 

www.superclny.sk, značka predajcu rybárskych člnov
Sprzedawca łodzi rybackich FINVAL, Tracker, Nitro, HX, VX i pozostałego wyposażenia